You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Cykas revoluta

35 €

Svojou veľkosťou sa radí medzi stredne veľké cykasy. Cykasy rastú veľmi pomaly. Umiestnenie: slnečné stanovisko, aj priame slnko s potrebou návyku , inak dochádzka k spáleniu listov Pôda: piesočnatá dobre odvodnená.
Vzdušný priedušný a priepustný substrát - s hrubým kremičitým štrkom, perlitom, pemzou (pórovitá vulkanická hornina), ľahká rašelina, perlit, palmové vlákno, antuka, zálievka musí substrát prevlhčiť a odtiecť nie rozmočiť. Žiadne podmisky so stojatou vodou, naopak drenáž na dne kvetináča je viac než prospešná – štrk, keramzit, lávové kamene, polystyrénové guličky, perlit Pestovanie: odporúčame vo vysokom črepníku.
V prípade zasadenia do zeme je nutné zabezpečiť starostlivosť o prezimovanie najmä voči nízkym teplotám - ohrievacím káblom, zateplením, osadením akrylonovej búdky-skleníka, a zabezpečením drenáže pôdy zabraňujúcej vysokej vlhkosti ako ochrany pred vyhnitím koreňov.
Odporúčame si dopredu dobre rozmyslieť kde chceme Cykas umiestniť, nemá rád presádzanie. Zalievanie: v lete výdatné ,no neprelievať, opätovne poliať až po preschnutí zeminy. V zime minimálne- vlhkosť škodí.

Mrazuvzdornosť: v zime udržujeme rastlinu pri teplote min 5°C, hraničnou teplotou je -6°C , kedy začínajú omŕzať listy. Mlade rastliny je nutné chrániť pred akýmkoľvek mrazom! Hnojenie: stačí menej. Vhodný je Kristalon na ihličnany, Agro, Floria, Osmocote a na jar tekuté železo Škodci: Vlnatka a štítnice. Vhodnou ochranou je Agro CS-rock effect, Mospilan,Careo.

Neváhajte nás kontaktovať pre aktuálnu ponuku, prípadne akékoľvek otázky spojené s našimi produktami.


  • Kategória:Stredomorské rastliny